Kai jūsų stacionarusis kompiuteris pradeda veikti blogai, jį taisyti gali būti tikras galvos skausmas. Tai ypač aktualu, jei nesate gerai susipažinę su vidine kompiuterio sandara. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime kai kuriuos geriausius stalinio kompiuterio taisymo būdus. Taip pat pateiksime patarimų, kaip išvengti šių problemų. Pradėkime!
- Atnaujinkite programinę įrangą ir tvarkykles: Svarbu, kad kompiuterių sistemose būtų atnaujinta naujausia turima programinė įranga ir tvarkyklės. Stalo kompiuterio programinės įrangos atnaujinimas padės pirmiausia išvengti bet kokių problemų. Norėdami tai padaryti, periodiškai tikrinkite, ar nėra atnaujinimų, apsilankydami kiekvieno programinės įrangos tiekėjo interneto svetainėse arba tikrindami per „Microsoft” „Windows Update” funkciją.
- Išvalykite sistemą: Laikui bėgant sistema gali būti užgriozdinta nenaudojamais failais ir programomis, kurios gali sulėtinti jos veikimą. Kad kompiuteris veiktų sklandžiai, svarbu reguliariai valyti sistemą, ištrinant nereikalingus failus ir programas. Tai galite atlikti rankiniu būdu arba naudoti tokią programą kaip „CCleaner”, kuri tai padarys už jus.
- Patikrinkite tinklą: Jei jūsų stalinis kompiuteris turi interneto ryšio problemų, patikrinkite, ar visi jo tinklo nustatymai yra teisingi ir ar saugiai prijungti kabeliai. Jei viskas atrodo gerai, pabandykite iš naujo paleisti maršrutizatorių arba modemą ir pažiūrėkite, ar tai padės.
- Patikrinkite, ar nėra kenkėjiškų programų: Viena dažniausių kompiuterio problemų priežasčių yra kenkėjiška programinė įranga. Norėdami įsitikinti, kad jūsų sistemoje nėra kenkėjiškos programinės įrangos, naudokite antivirusinę programą, kad patikrintumėte, ar nėra galimų grėsmių. Jei jų aptiksite, būtinai kuo greičiau jas pašalinkite.
- Apžiūrėkite aparatinę įrangą: Patikrinkite visus kompiuterio aparatinės įrangos komponentus ir įsitikinkite, kad jie tinkamai prijungti. Jei yra atsilaisvinusių jungčių, pabandykite iš naujo sujungti laidus arba juos visiškai pakeisti. Taip pat patikrinkite, ar nėra susikaupusių dulkių, nes jos gali sukelti perkaitimą ir kitas problemas.
Atlikę šiuos veiksmus, turėtumėte greitai ir lengvai išspręsti daugumą stacionaraus kompiuterio problemų. Žinoma, jei problema išlieka, nedvejodami kreipkitės pagalbos į remonto specialistą. Tačiau atlikę šiuos veiksmus ir ėmęsi prevencinių priemonių, turėtumėte sugebėti užtikrinti, kad jūsų stalinis kompiuteris sklandžiai veiktų daugelį metų. Sėkmės!