Kompiuteriai yra nuostabūs technologijos kūriniai, kurie įvairiais būdais pakeitė pasaulį. Pateikiame 10 nuostabiausių faktų apie kompiuterius, kurių tikriausiai niekada anksčiau negirdėjote.

  1. Pirmoji kompiuterio klaida buvo tikra klaida. 1947 m. Harvardo universiteto tyrėjai rado į savo Mark II Aiken Relay Calculator įstrigusią kandį, kurią pavadino „pirmoji faktiškai rasta klaida”.
  2. Pirmoji pasaulyje kompiuterio pelė buvo pagaminta iš medžio ir sujungta varžtais bei lipnia juosta. Douglasas Engelbartas pelę sukūrė 1964 m. Nuo to laiko pelės dizainas evoliucionavo ir tapo pagrindiniu šiuolaikinio kompiuterio naudojimo elementu.
  3. Pirmąjį „Apple” kompiuterį tėvų garaže sukonstravo Steve’as Wozniakas. Jis pardavė jį vietinei parduotuvei už 666,66 JAV dolerio, kuris buvo laimingas skaičius Wozniakui.
  4. Pirmasis kompiuterinis virusas buvo sukurtas 1982 m. Jis vadinosi „Elk Cloner” ir užkrėsdavo „Apple II” kompiuterius per diskelius bei plito į kitus kompiuterius, kai naudotojai keisdavosi diskais tarp sistemų.
  5. Pirmoji pasaulyje interneto kamera buvo sukurta 1991 m. Kembridžo universitete kavos kiekiui puodelyje stebėti. Internetinė vaizdo kamera vaizdą transliavo į interneto svetainę, todėl žmonės galėjo nuotoliniu būdu patikrinti, ar yra kavos, kurią verta gerti!
  6. 2010 m. IBM kompiuteris „Watson” įveikė du žmones viktorinos „Jeopardy!” čempionus. „Watson” sugebėjo atsakyti į klausimus greičiau ir tiksliau nei bet kuris kitas dalyvis žmogus.
  7. 1997 m. kompiuterinė programa „Deep Blue” šešių partijų mače įveikė pasaulio šachmatų čempioną Garį Kasparovą ir tapo pirmuoju kompiuteriu, šachmatų partijoje nugalėjusiu valdantį pasaulio čempioną.
  8. Pirmąjį pasaulyje „kompiuterį” 1822 m. sukūrė Charlesas Babbage’as, kuris laikomas kompiuterijos tėvu. Jo išradimas vadinosi Difference Engine ir galėjo atlikti paprastus skaičiavimus.
  9. Pirmasis pasaulyje kompiuterinis žaidimas vadinosi Spacewar! Jį 1962 m. sukūrė Steve’as Russellas ir jis veikė Digital Equipment Corporation PDP-1 kompiuteryje.
  10. Apskaičiuota, kad šiuo metu pasaulyje naudojama daugiau kaip 1 mlrd. kompiuterių, o iki 2020 m. šis skaičius turėtų padvigubėti. Kiekvieną dieną kuriamos naujos kompiuterinės technologijos, kurios lems kompiuterijos ir mūsų gyvenimo ateitį.

Tai tik keletas nuostabiausių kompiuterinių faktų, kurių galbūt dar negirdėjote. Neįtikėtina, kaip toli kompiuteriai pažengė per tokį trumpą laiką, ir įdomu pagalvoti, kokia ateitis laukia šios nuolat tobulėjančios technologijos. Negalime sulaukti, kada pamatysime, kas bus toliau!