Jūsų nešiojamasis kompiuteris yra vertinga technologija. Svarbu juo rūpintis, kad jis tarnautų kuo ilgiau. Šiame tinklaraščio įraše pateiksime 10 patarimų, kaip užtikrinti, kad jūsų nešiojamasis kompiuteris veiktų kaip naujas! Atlikite šiuos paprastus veiksmus ir jūsų nešiojamasis kompiuteris tarnaus ilgus metus!

  1. Reguliariai valykite nešiojamąjį kompiuterį. Dulkės, purvas ir kitos šiukšlės gali susikaupti nešiojamojo kompiuterio viduje ir sukelti jo perkaitimą. Suspaustu oru arba mikropluošto šluoste išvalykite susikaupusias dulkes ir nešvarumus iš ventiliacijos angų ir aplink nešiojamojo kompiuterio išorę.
  2. Saugokitės išsiliejusių skysčių. Dėl išsiliejusių skysčių nešiojamasis kompiuteris gali būti rimtai sugadintas. Jei vis dėlto išsiliejo, nedelsdami išjunkite prietaisą ir nuvalykite jį sausu skudurėliu ar rankšluosčiu.
  3. Venkite per didelio karščio. Laikydami nešiojamąjį kompiuterį per karštoje vietoje, galite negrįžtamai sugadinti jo vidinius komponentus. Stenkitės nešiojamąjį kompiuterį laikyti atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, radiatorių ir kitų karštų paviršių.
  4. Venkite staigių kritimų ar smūgių. Nešiojamojo kompiuterio kritimas gali rimtai pažeisti vidinius komponentus. Kad to išvengtumėte, gabendami įrenginį naudokite smūgius sugeriančią nešiojamojo kompiuterio įmautę.
  5. Laikykite akumuliatorių įkrautą. Nešiojamojo kompiuterio akumuliatoriaus įkrovimo palaikymas padės jam ilgiau veikti. Stenkitės neleisti akumuliatoriui visiškai išsikrauti, o įkraukite jį, kai jis pasieks beveik 20 %.
  6. Reguliariai atnaujinkite nešiojamojo kompiuterio programinę įrangą. Nešiojamojo kompiuterio programinės įrangos atnaujinimas padeda sumažinti saugumo riziką, taip pat gali padėti pagerinti našumą.
  7. Atjunkite nenaudojamus periferinius įrenginius. Periferiniai įrenginiai, tokie kaip spausdintuvai ir išoriniai kietieji diskai, gali imti energiją iš nešiojamojo kompiuterio net tada, kai jie nenaudojami. Kad to išvengtumėte, atjunkite visus nenaudojamus periferinius įrenginius nuo nešiojamojo kompiuterio, kai jų nenaudojate.
  8. Venkite perkaitimo, laikydami laisvas ventiliacijos angas. Įsitikinkite, kad dulkės ar kitos šiukšlės neužstoja nešiojamojo kompiuterio ventiliacijos angų. Dėl to jūsų įrenginys gali perkaisti ir sugesti arba sutrikti jo veikimas.
  9. Stebėkite nešiojamojo kompiuterio temperatūrą. Naudodamiesi programine įranga arba aparatiniu termometru galite stebėti nešiojamojo kompiuterio vidinių komponentų temperatūrą ir imtis veiksmų, jei jis perkaista.
  10. Investuokite į gerą nešiojamojo kompiuterio aušinimo padą. Nešiojamojo kompiuterio aušinimo pagalvėlės ventiliatoriais ištraukia šilumą iš nešiojamojo kompiuterio, todėl jis veikia vėsiau ir ilgiau tarnauja.

Laikydamiesi šių 10 patarimų užtikrinsite, kad jūsų nešiojamasis kompiuteris ilgus metus veiktų kaip naujas! Būtinai dabar imkitės reikiamų veiksmų, kad apsaugotumėte savo vertingą įrenginį. Sėkmės!