Nešiojamieji kompiuteriai yra puikus būdas produktyviai dirbti keliaujant, tačiau kartais jie gali būti labai nepatikimi. Nesvarbu, ar nešiojamasis kompiuteris nuolat užstringa, ar akumuliatorius paprasčiausiai nepakankamai ilgai veikia, yra daug dažniausiai pasitaikančių problemų. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime 9 dažniausiai pasitaikančias nešiojamojo kompiuterio problemas ir kaip jas išspręsti!

  1. Akumuliatoriaus problemos: Jei nešiojamojo kompiuterio akumuliatorius neišlaiko įkrovos arba greitai išsikrauna, tai gali būti dėl sugedusios aparatinės įrangos, pasenusių tvarkyklių, kenkėjiškos programinės įrangos arba neveiksmingų nustatymų. Norėdami išspręsti šią problemą, pabandykite atnaujinti įrenginių tvarkykles ir BIOS programinę įrangą, taip pat paleiskite antivirusinę programą. Taip pat galite pabandyti optimizuoti maitinimo nustatymus, kad pailgintumėte akumuliatoriaus veikimo laiką.
  2. Perkaitimas: Perkaitimą gali sukelti susikaupusios dulkės ar nešvarumai, prasta ventiliacija arba fone veikiančios reiklios programos. Norėdami išspręsti šią problemą, įsitikinkite, kad visos ventiliacijos angos ir išmetimo angos yra neuždengtos, ir naudokite nešiojamojo kompiuterio aušintuvą papildomam aušinimui. Be to, galite pabandyti optimizuoti nešiojamojo kompiuterio nustatymus, kad sumažintumėte energijos suvartojimą.
  3. Lėtas veikimas: Jei nešiojamasis kompiuteris veikia lėtai, tai gali būti dėl foninių procesų, nepakankamos operatyviosios atminties ar saugyklos vietos arba pasenusių tvarkyklių ir programinės įrangos. Norėdami išspręsti šią problemą, galite pabandyti išvalyti disko vietą ištrindami nereikalingus failus ir programas. Taip pat gali tekti atnaujinti operatyviąją atmintį arba įdiegti kietojo kūno diską, kad našumas būtų geresnis.
  4. Atsitiktiniai išsijungimai: Jei nešiojamasis kompiuteris išsijungia atsitiktinai, tai gali būti dėl sugedusios aparatinės įrangos, netinkamo aušinimo, pasenusių tvarkyklių ar BIOS programinės įrangos arba sugadintų sisteminių failų. Norėdami išspręsti šią problemą, pabandykite atnaujinti įrenginių tvarkykles ir BIOS bei paleisti sistemos failų tikrinimo programą. Taip pat gali tekti atnaujinti aušinimo sistemą arba išvalyti dulkes ir šiukšles iš nešiojamojo kompiuterio ventiliacijos angų.
  5. Mirguliuojantis ekranas: Jei ekranas mirga, tai gali būti dėl pasenusių tvarkyklių, sugedusios aparatinės įrangos, nesuderinamų nustatymų arba programinės įrangos konfliktų. Norėdami išspręsti šią problemą, pabandykite atnaujinti įrenginio tvarkykles ir optimizuoti ekrano nustatymus. Jei tai nepadeda, gali tekti pakeisti ekrano skydelį arba apskritai įsigyti naują nešiojamąjį kompiuterį.
  6. „Wi-Fi” ryšio problemos: Jei nešiojamasis kompiuteris neprisijungia prie „Wi-Fi” tinklo, tai gali būti dėl pasenusių tvarkyklių, nesuderinamų nustatymų arba kitų įrenginių trukdžių. Norėdami išspręsti šią problemą, pabandykite atnaujinti įrenginio tvarkykles ir optimizuoti „Wi-Fi” nustatymus. Be to, gali prireikti prieiti arčiau maršrutizatoriaus arba vietoj jo prisijungti naudojant eterneto kabelį.
  7. Nėra garso: Jei iš nešiojamojo kompiuterio nesigirdi jokio garso, tai gali būti dėl sugedusios aparatinės įrangos, pasenusių tvarkyklių, neteisingų nustatymų arba prieštaringos programinės įrangos. Norėdami išspręsti šią problemą, pabandykite atnaujinti įrenginio tvarkykles ir optimizuoti garso nustatymus. Be to, priklausomai nuo problemos priežasties, gali tekti pakeisti garso lizdą arba garsiakalbius.
  8. Klaviatūros trikdžiai: Jei nešiojamojo kompiuterio klaviatūra neveikia tinkamai, tai gali būti dėl sugedusios aparatinės įrangos, pasenusių tvarkyklių arba nesuderinamos programinės įrangos. Norėdami išspręsti šią problemą, pabandykite atnaujinti įrenginio tvarkykles ir optimizuoti klaviatūros nustatymus. Be to, gali tekti pakeisti klaviatūros dangtelius arba išvalyti iš klaviatūros dulkes ir šiukšles.
  9. Trackpado problemos: Jei nešiojamojo kompiuterio sekimo skydelis neveikia tinkamai, tai gali būti dėl pasenusių tvarkyklių, nesuderinamų nustatymų arba prieštaringos programinės įrangos. Norėdami išspręsti šią problemą, pabandykite atnaujinti įrenginio tvarkykles ir optimizuoti sekimo manipuliatoriaus nustatymus. Be to, gali prireikti pakeisti sekimo skydelio mazgą arba išvalyti dulkes ir šiukšles iš po klavišų.

Nesvarbu, su kokiomis nešiojamojo kompiuterio problemomis susiduriate, svarbu greitai diagnozuoti priežastį ir imtis veiksmų, kad išvengtumėte tolesnės žalos. Jei problemos nepavyksta išspręsti savarankiškai, apsvarstykite galimybę nešiojamąjį kompiuterį nunešti į profesionalias remonto dirbtuves, kad jos padėtų. Turėdami patirties ir įrankių, jie gali lengvai nustatyti, kas negerai su jūsų įrenginiu, ir greitai jį vėl paleisti. Sėkmės!