Vaizdo plokštė, arba GPU, yra labai svarbi bet kurio šiuolaikinio kompiuterio sudedamoji dalis. Ji yra atsakinga už monitoriaus ar ekrano vaizdo išvesties generavimą ir gali gerokai pagerinti jūsų žaidimų patirtį. Vaizdo plokštės būna įvairių formų ir dydžių, tačiau visos jos skirtos toms pačioms pagrindinėms užduotims atlikti: generuoti vaizdus, kurie rodomi jūsų ekrane. Gera vaizdo plokštė gali būti labai svarbi tiems, kurie žaidžia žaidimus arba naudoja kompiuterinio projektavimo (CAD) programinę įrangą. Svarbu suprasti pagrindinius grafikos plokščių veikimo principus, kad galėtumėte rasti tinkamą savo poreikiams.
Grafikos plokštes sudaro keli komponentai: GPU (grafinis procesorius), RAM (operatyvioji atmintis) ir aušinimo sistema. GPU yra pagrindinis plokštės procesorius, kuris atlieka visus skaičiavimus, reikalingus vaizdams ekrane generuoti. Svarbu išsirinkti vaizdo plokštę, kurios skaičiavimo galios pakaktų jūsų poreikiams; jei planuojate žaisti šiuolaikinius žaidimus, reikės galingos plokštės. Operatyvioji atmintis saugo grafinius duomenis ir padeda juos apdoroti grafiniam procesoriui, o aušinimo sistema apsaugo plokštę nuo perkaitimo.
Pirkdami vaizdo plokštę turėtumėte atsižvelgti į tokius veiksnius kaip kaina, našumo lygis ir suderinami prievadai. Grafikos plokštės būna skirtingų dydžių, kad tiktų įvairių tipų kompiuteriams, todėl įsitikinkite, kad žinote, kokio dydžio jums reikia. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į prievadų, reikalingų monitoriui ar kitam ekrano įrenginiui prijungti, tipą. Dauguma vaizdo plokščių turi „DisplayPort” (DP), didelės raiškos daugialypės terpės sąsają (HDMI) arba vaizdo grafikos matricos (VGA) prievadą, tačiau kai kurios gali turėti daugiau galimybių.
Galiausiai, turėtumėte pasirinkti vaizdo plokštę, kuri palaiko programas, kurias planuojate naudoti. Skirtingos plokštės pasižymi skirtingu našumu ir suderinamumu su tam tikro tipo programine įranga. Prieš rinkdamiesi vaizdo plokštę būtinai patikrinkite visų žaidimų ar kitų programų, kurias planuojate paleisti, sisteminius reikalavimus. Atlikę keletą tyrimų ir atidžiai apsvarstę, galite rasti tobulą vaizdo plokštę, atitinkančią jūsų konkrečius poreikius.