External hard drives with USB connection are on a modern laptop. memory cards can be seen in the background. Concept for safe handling of data, data backup, installation

Vienas iš dažniausių klausimų, susijusių su nešiojamų kompiuterių atnaujinimu, yra ar įmanoma įdėti papildomą kietąjį diską (HDD) į nešiojamą kompiuterį. Atsakymas priklauso nuo keleto veiksnių, įskaitant nešiojamo kompiuterio modelį ir konstrukciją. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie veiksniai lemia, ar galima atlikti tokį atnaujinimą.

Nešiojamų kompiuterių konstrukcija

Nešiojamų kompiuterių dizainas labai skiriasi tarp įvairių modelių ir gamintojų. Kai kurie modeliai turi papildomą vietą antram kietajam diskui (HDD arba SSD), tačiau daugelis naujausių nešiojamų kompiuterių yra suprojektuoti siekiant maksimalaus kompaktiškumo, paliekant mažai arba jokio papildomo vietos atnaujinimams.

Patikrinkite kompiuterio specifikacijas

Prieš bandant įdėti papildomą HDD, svarbu patikrinti savo nešiojamo kompiuterio specifikacijas. Tai galite padaryti per gamintojo svetainę arba vadovaudamiesi naudojimosi instrukcija. Jei jūsų kompiuteris turi papildomą lizdą HDD arba SSD, tai gali būti įmanoma.

Atnaujinimo galimybės

  1. DVD Romo keitimas. Kai kuriuose nešiojamuose kompiuteriuose galima pakeisti DVD romą į papildomą HDD ar SSD naudojant specialų adapterį.
  2. Esamo disko pakeitimas. Jei papildomos vietos nėra, galima apsvarstyti esamo disko pakeitimą į didesnės talpos HDD arba SSD.
  3. Išorinė atmintis. Jeigu įmontuoti papildomą diską neįmanoma, visada galima naudoti išorinį kietąjį diską, kuris jungiamas per USB jungtį.

Techninės žinios ir įrankiai

Atnaujinant nešiojamą kompiuterį, reikia turėti tam tikrų techninių žinių ir tinkamus įrankius. Jei neesate tikri dėl savo gebėjimų, rekomenduojama kreiptis į profesionalus.

Garantijos klausimas

Svarbu atsiminti, kad nešiojamo kompiuterio atnaujinimas gali paveikti gamintojo suteiktą garantiją. Prieš atliekant bet kokius pakeitimus, patartina patikrinti garantijos sąlygas.

Įdėti papildomą HDD į nešiojamą kompiuterį gali būti įmanoma, priklausomai nuo kompiuterio konstrukcijos ir specifikacijų. Svarbu atidžiai patikrinti šiuos aspektus ir, jei reikia, kreiptis į profesionalus. Alternatyva gali būti išorinis kietasis diskas, kuris siūlo papildomą saugojimo vietą be būtinybės atnaujinti pačią įrangą.