Abstract futuristic binary background for hackathon and other digital events.Technology Background Vector Graphics


Kompiuterių pasaulis yra pilnas sudėtingų sąvokų ir standartų, kurie, atrodo, imami iš niekur. Viena tokia sąvoka yra „baitas”, pagrindinis duomenų vienetas kompiuteriuose. Bet kodėl vienas baitas sudarytas iš 8 bitų, o ne, pavyzdžiui, iš 10?

Bitų ir baitų istorija

Norint suprasti šį pasirinkimą, svarbu pažvelgti į kompiuterių istoriją. Ankstyvosiose kompiuterių dienose nebuvo jokio standarto bitų skaičiui baituose. Kai kuriuose sistemose buvo naudojami 5, 6, ar net 7 bitai viename baite. Tačiau 8 bitų standartas išsikristalizavo kaip optimalus dėl keleto priežasčių.

Kodėl 8 bitai?

  1. Paprastumas ir efektyvumas. 8 bitų struktūra suteikia pakankamai erdvės koduoti 256 skirtingas reikšmes (2^8). Tai yra pakankamai, kad būtų galima efektyviai koduoti tekstą ir kitas pagrindines užduotis.
  2. Suderinamumas su ankstyvaisiais standartais. Ankstyvosios kompiuterių sistemos, tokioms kaip ASCII koduotė, buvo sukurta remiantis 7 bitų struktūra. Perėjimas prie 8 bitų suteikė papildomą lankstumą neprarandant suderinamumo su esamais standartais.
  3. Skaitmeninės logikos paprastumas. 8 bitai taip pat pasirodė esantys patogūs skaitmeninėje logikoje ir schemų suprojektavime, suteikdami gerą pusiausvyrą tarp perdirbimo galios ir kompleksiškumo.

Kodėl ne 10 bitų?

Nors 10 bitų galėtų atrodyti logiškesni, atsižvelgiant į dešimtainę sistemą, kurią naudojame kasdieniame gyvenime, skaitmeninėje logikoje ir bitų tvarkymo efektyvumą jie nėra tokie patogūs. Be to, 10 bitų baitas reikalautų daugiau energijos ir resursų procesoriaus lygmenyje, o tai galėtų neigiamai paveikti kompiuterių našumą.

8 bitų baito pasirinkimas yra praktiškas kompromisas tarp efektyvumo, suderinamumo ir technologinės istorijos. Nors šiandieninė technologija leistų naudoti didesnius bitų skaičius baituose, istorinės ir techninės priežastys lėmė, kad 8 bitų standartas išliko dominuojantis. Tai puikus pavyzdys, kaip praeities technologinės sprendimai vis dar daro įtaką mūsų šiuolaikiniam skaitmeniniam pasauliui.