Engineer fits a PC Power Supply Unit

Maitinimo blokas (PSU) yra labai svarbus kompiuterio komponentas. Jis iš elektros lizdo gaunamą energiją paverčia į naudingą daugelio kompiuterio dalių energiją. Sugedus maitinimo blokui, sistema gali tapti nestabili arba net neįsijungti kompiuterio. Laimei, pakeisti maitinimo bloką yra gana paprastas procesas. Šiame straipsnyje aprašyti visi veiksmai.

Suprasti maitinimo bloko svarbą

Prieš pasineriant į keitimo procesą, svarbu suprasti, kokią funkciją atlieka maitinimo blokas. Maitinimo blokas yra atsakingas už tinkamo energijos kiekio tiekimą kiekvienam kompiuterio komponentui. Tai apima jūsų pagrindinę plokštę, kietąjį diską, operatyviąją atmintį ir visus kitus periferinius įrenginius, kurie gauna energiją tiesiogiai iš sistemos.

Jei maitinimo blokas yra nepakankamas arba pradeda gesti, gali kilti rimtų problemų. Sistema gali tapti nestabili, atsitiktinai sutrikti arba vėl įsijungti. Kai kuriais atvejais sugedęs maitinimo šaltinis gali net sugadinti prie jo prijungtus komponentus. Dėl šios priežasties, jei įtariate, kad maitinimo šaltinis kelia problemų, būtina jį nedelsiant pakeisti.

Kaip pakeisti maitinimo bloką

Pakeisti maitinimo bloką yra palyginti paprasta, tačiau tam reikia tam tikro atidumo. Štai žingsnis po žingsnio vadovas:

1 žingsnis: įsigykite naują maitinimo bloką. Įsitikinkite, kad įsigijote su kompiuteriu suderinamą maitinimo bloką, kurio galios pakanka sistemos komponentams. Naujasis maitinimo blokas turėtų būti tokios pat formos, kaip ir senasis (dažniausiai ATX), ir pakankamos galios (W), kad galėtų palaikyti visus kompiuterio komponentus.

2 veiksmas: atsarginės kopijos ir išjungimas. Prieš pradėdami keisti bet kokius aparatinės įrangos komponentus, visada sukurkite atsarginę visų svarbių duomenų kopiją. Tada išjunkite kompiuterį, atjunkite maitinimo laidą ir atjunkite visus periferinius įrenginius.

3 veiksmas: atidarykite kompiuterio korpusą. Kiekvienas korpusas yra skirtingas, tačiau dauguma jų turi šoninius skydelius, kuriuos galite nuimti atsukę kelis varžtus korpuso gale.

4 veiksmas: atjunkite senąjį maitinimo bloką. Prieš nuimdami maitinimo bloką, turėsite jį atjungti nuo visų komponentų. Tai apima maitinimo jungtis su pagrindine plokšte, paprastai 24 kontaktų ir 4 arba 8 kontaktų jungtis, taip pat maitinimo jungtis su standžiuoju (-iais) disku (-ais), optiniu (-iais) įrenginiu (-ais) ir bet kuria (-iais) vaizdo plokšte.

5 veiksmas: išimkite senąjį maitinimo šaltinį. Maitinimo blokas paprastai tvirtinamas keturiais varžtais korpuso gale. Juos išsukus, turėtų būti galima išstumti maitinimo bloką. Būkite atsargūs, kad neužkliudytumėte jokių kabelių ar komponentų.

6 veiksmas: sumontuokite naują maitinimo bloką. Įstumkite naują maitinimo bloką į korpusą ir pritvirtinkite jį keturiais varžtais, kuriuos išsukote anksčiau. Įsitikinkite, kad ventiliatorius teisingai orientuotas – paprastai tai reiškia, kad jis nukreiptas žemyn arba į korpuso išorę, tačiau jei nesate tikri, patikrinkite korpuso vadovą.

7 veiksmas: prijunkite naują PSU. Naudodami su naujuoju PSU pateiktus naujus kabelius, prijunkite jį prie pagrindinės plokštės, kietojo (-ųjų) disko (-ų), optinio (-ių) įrenginio (-ių) ir visų kitų komponentų, kuriems reikia maitinimo. Įsitikinkite, kad kiekviena jungtis yra saugi ir tinkamai sumontuota.

8 veiksmas: uždarykite korpusą ir išbandykite. Uždarykite korpuso šoninį skydelį ir vėl prijunkite maitinimo kabelį bei periferinius įrenginius. Įjunkite kompiuterį, kad įsitikintumėte, jog viskas veikia tinkamai. Jei sistema neįsijungia, dar kartą patikrinkite visas jungtis.

Apibendrinant galima pasakyti, kad kompiuterio maitinimo bloko keitimas yra įveikiama užduotis, jei esate kruopštūs ir atidžiai atliekate nurodytus veiksmus. Tačiau, jei jums nepatogu tvarkyti kompiuterinę įrangą, geriausia kreiptis pagalbos į profesionalą. Atminkite, kad visada atsargiai elkitės su elektroniniais komponentais, kad užtikrintumėte kompiuterio sistemos ilgaamžiškumą ir savo saugumą.